Notebook Hardware Control (NHC)

Notebook Hardware Control (NHC) je šikovný prográmek nejen na řízení teploty procesoru. Notebook Hardware Control je software, který je určen hlavně pro notebooky. Tato utilita vám podává přehledné informace o tom, co se děje s vašim hardwarem, pomáhá předcházet poruchám (například včas informuje o možném přehřívání disku), snižuje teplotu a tím i hlučnost notebooku, dovoluje přesné uživatelské nastavení systému řízení spotřeby (tak lze zvýšit výkonnost baterie a zároveň snížit spotřebu energie). Kromě procesoru si program rozumí i s pevným diskem, u kterého lze sledovat teploty a jeho stav dle S.M.A.R.T. Dále si program rozumí i s grafikami ATI, u kterých umí měnit frekvenci, dokonce i nad jejich standardní mez, tedy umí grafiku přetaktovat. Je možné také monitorovat stav akumulátoru.

Instalace probíhá standardním způsobem, ale majitelé notebooků s procesory Intel Core Duo nebo Core 2 Duo si musí stáhnout patch programu vydaný přímo autorem. Pro běh programu je nutné mít .NET Framework 2.0.

Hlavní okno programu je rozdělené do osmi záložek. Na první z nich, která se objeví vždy při startu hlavního okna, je celkový status notebooku. Na dalších jsou pak nastavení pro procesor, ACPI, baterii, grafickou kartu, pevný disk a informace o programu a jeho nastavení.

www.pbus-167.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..