Jak na hesla

Pár užitečných prográmků pro šikovného zámečníka.

Distributed Password Recovery

Program Distributed Password Recovery z dílny firmy Elcomsoft představuje velmi výkonný nástroj na dešifrování hesel. Zvláštností programu je fakt, že dokáže využít výpočetní výkon grafických karet s GPU Geforce 8 a 9 od firmy nVidia. Tyto GPU (Graphical Processing Units) jsou při kryptografických výpočtech daleko výkonnější než současné procesory. Navíc je program schopen rozdělit práci na několik počítačů zapojených v počítačové síti. Aplikace Distributed Password Recovery dokáže prolomit heslo pro přihlášení do Windows a zároveň i heslo u dokumentů vytvořených v sadě programů Microsoft Office.

Offline NT PW & Registry Editor

Program Offline NT Password & Registry Editor dokáže pouze jedno jediné, ale zato to umí velmi dobře. Hovoříme o schopnosti odstranit nebo změnit heslo pro přihlášení do Windows. Počítač musí mít buď disketovou nebo optickou mechaniku CD/DVD, z níž je možné počítač spustit. Nástroj je totiž k dispozici buď v podobě spouštěcí diskety, nebo spouštěcího CD. V těchto spouštěcích discích je k dispozici miniaturní linuxová distribuce pracující na příkazovém řádku. Stačí provést několik jednoduchých operací a heslo pro přihlášení do Windows XP nebo Vista je buď odstraněno, nebo změněno. Původně nastavené heslo však zjistit nelze. Je také obsažen na užitečném Ultimate Boot CD.

2 komentáře u „Jak na hesla“

  1. zdarec potreboval bych poradit z prolomenim hesla na internetovych strankach predem diky

  2. U webu ti hrubá síla těchto prográmků asi moc nepomůže. Způsobů jak hacknout web je mnoho a každý by vydal na celý článek. Zkus pro začátek pár běžných hesel a google ;-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..